Sonetas VI klarnetui, smuikui ir fortepijonui (2008), 6‘

Antanas Taločka (klarnetas), Aidas Strimaitis (smuikas), Rūta Mikelaitytė (fortepijonas)

CD Sonetai ir šokiai - Naujosios muzikos komunikacijos centras, 2008

Trys jaunosios kartos muzikai, 2005 metai sukūrę ansamblį „Naujasis Vilniaus trio“ tapo šio kūrinio atsiradimo iniciatoriais. VI sonetą norisi vadinti garsų ir stabtelėjimų atvirute, neišsiųstais, užšifruotų natų laiškais, kurie išsiskleidžia sugestyviomis nuotaikomis ir veikia tarsi gaivus Mozarto, romatizmo rubato ir džiazo muzikos elementų kokteilis. Šio kūrinio populiarumas lėmė ir skirtingų aranžuočių atsiradimą (dviem klarnetam ir fortepijonui, fleitai, altui ir fortepijonui, smuikui, violončelei ir fortepijonui ir kt.).

 

Hi, Visby, Hi! medinių pučiamųjų kvintetui ir styginių kvartetui (2004), 5‘18

Ansamblis Luminaire: Mindaugas Juozapavičius (fleita), Donatas Pocius (obojus), Antanas Taločka (klarnetas), Paulius Lukauskas (valtorna), Šarūnas Kačionas (fagotas) ir Kauno styginių kvartetas – Karolina Beinarytė (I smuikas), Dalia Terminaitė (II smuikas), Dovilė Sauspreikšaitytė (altas), Saulius Bartulis (violončelė)

CD Tarp garso ir tylos - IŠ ARTI, 2011, VšĮ IŠ ARTI -  003

Apie mėnesį trukusi kūrybinė viešnagė Visbio kompozitorių centre, Gotlando saloje, buvo produktyvus laikas kūrybai, inspiravęs kelių naujų darbų atsiradimą. Tai - Fading Dance dideliam pučiamųjų ansmbliui, kuris buvo atliktas „Orkest de Volharding“ (Nyderlandai) festivalyje Gaida 2003 m., Sonnet - I keturiems intrumentams - pirmiausiai užfiksuotas LRT radijo fondų įrašuose, o grįžus iš kūrybinės rezidencijos, po metų, tarsi vaiskus prisiminimas, gimė žaisminga ir motoriška Hi, Visby, Hi! "Antrasis „hi“ opusas (pirmasis - Hi, Haydn!- skirtas Ziel 1=Kunst = Ziel 1 seminarui Austrijoje). Jam labiausiai tiktų terminas jugendstil, naudotas XIX a. pabaigoje austrų - vokiečių architektūros menui nusakyti. Atmentus būdingą dekoratyvumą ar japoniškas inspiracijas, šis modernus stilius buvo sulietas su optimizmu doze ir pritaikytas muzikai. Vėliau ši kompozicija buvo panaudota operėlės – baleto Voro vestuvės uvertiūroje.

 

Baltoji impresija smuikui ir chorui (2002), Z.Bružaitės ž., 3‘15

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas), Ilona Klusaitė (smuikas)
Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“, 2004 
Baltoji impresija kartu su Rausvąja ekspresija sudaro alegorinį diptiką. Abi chorinės kompozicijos sukurtos choro dirigento, prof. Albino Petrausko prašymu. Dainoms pasitelktas netradicinis choro akompanimentas - smuikas, dažnai išneriantis iš pagalbinės funkcijos į pirmąjį planą. Kompozicijos Baltoji impresija tekstas išlieja abstraktų, lakonišką, tačiau asociatyvų srautą, kuris gretinamas su labiau apčiuopiamais choro balsų melodijų kontūrais ir harmoninias sąskambiais. 

 
          
 baner